Borderlands 3

2
5084

Úvodní sekvence této série patří vždy mezi legendární, většinou díky kombinaci absurdního násilí s vynikajícími písničkami. Ani tady tomu není jinak. Nejprve si samozřejmě odbudete animované vyprávění „tak ty chceš slyšet další příběh…“, u kterého můžete slyšet i orchestrální hudbu, která dodává atmosféru do hry. Pak už ale následuje tradiční komická groteska, kde se na Pandoře masakrují bandité, lovci a místní fauna do návykového rytmu skvělého songu. Pro ty co mají rádi tuto sérii, bude tahle hra naprostý luxus

Nový díl téhle legendární série zaujme nejen fanoušky, ale i ty kteří Borderlands ještě nehráli, nabízí mnoho zážitků na rozlehlé planetě Pandora, pořádnej kopec zbraní a příšer jak má být.

Borderlands 3 key art

  • Vyšlo na: PC, PS4, Xbox One
  • Recenzováno na: PS4 Pro, PS4 (základní model), PC
  • Datum vydání: 13. září 2019
  • Žánr: Shooterlooter
  • Česká lokalizace: ne

Střílení je samozřejmě tou nejdůležitější složkou Borderlands, nicméně oproti ostatním podobným hrám nadále zůstává výjimečná tím, čím v ní střílíte. Pořád platí, že žádná jiná hra nemá tak pestrý arzenál, jelikož autoři nejen že milióny zbraní náhodně generují a kombinují po vzoru Diabla, ale také přicházejí se stále divočejšími a bláznivějšími nápady. V praxi tak na vás opět čeká nepřeberný arzenál od pistolí přes brokovnice a pušky až po odstřelovačky a raketomety. Unikátní vlastnosti jsou tentokrát třeba energetický zdroj místo zásobníků (nemusíte přebíjet, ale musíte chladit) nebo zbraně na nožičkách, které po odhození bojují dále po vašem boku. Je toho ale mnohem, mnohem více. A z každičké zbraně budete mít o to větší radost nejen díky jejímu lepšímu výkonu, novému vzhledu a schopnostem, ale také díky již zmíněné gunplay, se kterou je radost všechny druhy zbraní používat.

Borderlands ale zdaleka není jen komedie. Jak jsme se mohli přesvědčit hlavně v druhém díle, jde kromě humoru také o promyšlenou sci-fi ságu, která si nezadá s takovým Halo lore – a zároveň jde o skvěle napsaný příběh, postavy a dialogy, kde se zrazuje, umírá a dojímá. Aniž bych cokoliv prozrazoval, během úvodních hodin na planetě Pandora se stihnete dozvědět, že záporácká dvojčata nejsou možná úplně zlá (respektive mají určité důvody pro to, co dělají, které působí nápaditě a slibně pro další rozvoj příběhu) a kromě toho se také stane něco drastického jedné z nejoblíbenějších postav. To vůbec není špatná začátek pro vniknutí do příběhu hry.

Výsledek obrázku pro borderlands 3 twins

Multiplayer

Borderlands 3 zcela bez problému funguje jako příběhová hra pro jednoho hráče, ale skvělá zábava nastává také tehdy, pokud se vás sejde několik. Hra opět podporuje splitscreen a nastavení coopu nově umožňuje nekrást si navzájem loot (nebo můžete, záleží na vašem nastavení) a hrát s jakýmkoliv levelem spoluhráče (hra přizpůsobuje obtížnost každému na míru). Tady se ale tvůrci nezastavili a přidali do hry celou řadu dalších vychytávek a funkcí, které z ní dělají mnohem společenštější událost. Tak například menu online přátel je mnohem detailnější – vidíte tam nejen kdo je zrovna online, ale jakou postavu hraje, jakou misi hraje, či dokonce jak má postavené skilly.

Výsledek obrázku pro borderlands 3

Výsledek obrázku pro borderlands 3

Výsledek obrázku pro borderlands 3

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here