NFS: Payback

0
5556

Need For Speed Payback je další z mnoha dílů této série „Need For Speed“

Podle mě je tenhle díl celkem vyvedený na to, jak si vedou dnešní arkádovky, ačkoliv jsem měl po shlédnutí traileru jiný názor, ale co si nevyzkusíš, nesuď!

Jak jsem tak projížděl ostatní weby abych načerpal nějaké větší info, než sám mám, tak jsem se ujistil o tom, že se vývojáři tak trošku snažili napodobit například další závodní titul „The Crew“ ve kterém máte svoje nadupaný mašiny na určité druhy závodů (Race, Drift, Drag,…) Stejně tak tady máte hned několik typů závodů.

Race, Runner, Drift, Drag a Offroad

Vaším příběhem Vás budou doprovázet tři hlavní postavy. Mac, Tyler a Jess.

 
NFS Payback je jiný v tom, že při každém příběhovém závodu máte možnost zúčastnit se jistých výzev, jako je například drift několika metrů v kuse, držet se po celou dobu závodu na silnici a nevyjet z ní, nenabourat ani jedno auto, být třeba minutu první, být dohromady ve vzduchu několik vteřin nebo skočit několik metrů. podmínkou úspěchu je vždy dojet první, ono vlastně pokud první nebudete, tak Vás to v příběhu dál nepustí.

Další srandou jsou denní challenge za které dostáváte Shipmenty, které když rozbalíte v garáži u vybraného auta úplně nalevo obálka „vynity items“ a „get more“ dostanete barevný kouř pneumatik, barevné podsvícení, barevné nitro, vzduchové odpružení a klakson, herní peníze nebo Part Tokeny, za které můžete hazardovat o díly do svého auta.
Nebo třeba Kasínové žetony a rozbíjení billboardů (k některým je docela složité se dostat, o to je to větší zábava.

Tuning je tu takový nemastný neslaný.. máte tam sice tuning shopy, ale svoje mašinky si musíte poštelovat ze 6ti kartiček (Blok motoru, Hlavu motoru, Převodovku, Výfuk, ECU a Turbo). Tune-Up-Shopů (TUP) je na mapě hned několik, v něm najdete zhruba 10 karet, které se mění každých 10 minut. Uvnitř TUPu najdete Trade-INS což je takové menší loterie, kde si vybere jednu ze tří možností (součástka, výrobce, vlastnosti) a točíte za takzvané „Part Token“ kartičky dokud žádné nemáte nebo nemáte to, co jste chtěli. Part Tokeny můžete získat tak, že buď směníte staré součástky z auta nebo už ve výše zmíněném odstavci za rozbalené karty. Další možností tuningu je „Catch-UP Pack“ ve kterém máte celkovou úroveň všech dílů, ale musíte mít poražený několik rivalů u toho druhu závodních aut. Ta jednodušší možnost je tuningu jezdit lehčí závody pořád dokola, protože za každý vyhraný závod máte na výběr ze tří kartiček.

Dokonce i Multiplayer Nám vývojáři nadělili, i když ne tak zajímavý, jako je samotné Need For Speed 2015 (které bylo mimochodem nahrazeno místo legendárního Need For Speed World, na které jistě nevzpomínám jenom já) tak v něm je možné dělat spoustu věcí společně. Například můžete pokořit rekord v drift challenge svého přítele na Originu, nebo mu vytřít zrak s maximální rychlostí na radaru, nebo si můžete dát sami libovolný závod z bodu A do bodu B.

Musím ale vývojáře pochválit, že se pořád snaží do hry něco vkládat, jako například bonusové auta, které musíte na mapě sami najít, přesednout do něj a odvést ho pryč z města (což je na letišti, kde máte svou první garáž uprostřed mapy). Pokud budete u toho bonusového auta poblíž, zobrazí se Vám na mapě modrý šestihran s páčidlem. Bonusové auto je tam jen týden.

Policie ale nasadila jiný stroje. Už to nejsou takový „paka“, jako v jiných hrách, že jim zajedete za roh, a zamáváte jim přes zadní okno, protože když se otočíte, drží se Vás zuby nehty. Ještě se mi jim nepodařilo ujet, nebo je ztratit, pokud se neblížilo místo, kam jsem měl dojet. I když jedete třeba 300 km/h tak ty jejich popelnice Vás snadno doženou a předjedou a dokonce se nebojí do Vás řezat ze všech stran a už vůbec se nebojí Vás natlačit na protijedoucí „Rhino“ obrněnou dodávku, na kterou jste varováni, nebo Vás natlačit do skal, odkud nemáte šanci odjet. Na mapě se objevují modré bedny v hodnotě 20.000$, které musíte odvést na určité místo, ale jakmile ji seberete, jsou Vám v patách a Vy nemáte jinou možnost, než se modlit abyste to dovezli. A co mě i tak trošku mrzí jsou ty záběry na zničené policejní auto.

Každopádně si k téhle hře každý musí najít svou cestu a chuť jí hrát, jelikož je to přeci jen arkáda a u té člověk nemůže čekat žádné realistické srovnání, no ne?

Co požadavky pro Váš počítač?

Minimální požadavky*
OS Win 7 64
CPU Core i3 6300 3.8GHz / AMD FX 8150 3.6GHz with 4 hardware threads
RAM 6 GB
GPU GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7850, or equivalent DX11 compatible GPU with 2GB of memory
HDD 30 GB
Doporučené požadavky*
OS Win 10 64
CPU Core i5 4690K 3.5GHz / AMD FX 8350 4.0GHz with 4 hardware threads
RAM 8 GB
GPU AMD Radeon RX 480 4GB / GeForce GTX 1060 4GB, or equivalent DX11 compatible GPU with 4GB of memory
HDD 30 GB

*Značky komponentů a požadavky jsou pro informační účely.

Předchozí článekApex Legends
Další článekMetro Exodus

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here