Apex Legends je novým titulem společnosti Respawn Entertainment, který navazuje na oblíbený trend battle royale. Vývojáři se však rozhodli rozdílné strategie a hru s i jejím modelem free-to-play oznámili až v den jejího vydání, díky čemuž kolem ní vznikl neskutečný boom a hra za prvních 72 hodin pokořila milník 10 milionů hráčů. Nejsilnějšími stránkami Apex Legends jsou plynulý pohyb, parádní optimalizace a herní prvky rozdělené mezi osm hrdinů, díky kterým si v partě tří hráčů každou bitvu neskutečně užijete.

Rodina battle royale her má dalšího člena a tentokrát se jedná o opravdu povedený kousek! Apex Legends mají na svědomí autoři hry Titanfall Respawn Entertainment, o vydání této gamesy se pak postaralo EA. A i když se hra nedočkala prakticky žádné mediální kampaně, vydána totiž byla jen tři dny po té, co byla vůbec odhalena, rychle si získala solidní hráčskou základnu. 

Hra je zasazena do univerza Titanfall a jde v ní o to, co známe z PUBG a podobných her. Na rozdíl od nich se ale především svojí atmosférou více přibližují něčemu, co můžete znát z třeba knižní série Hunger Games. I v Apex Legends je důvod boje jednotlivých hráčů ten, že se nachází v zápase hodně extrémního sportu, a specifickou atmosféru této hry ještě prohlubuje obří zvukový systém, přes který v průběhu hry získáváte některé informace.

To hlavní, co hru odlišuje od ostatních ze žánru battle royale, jsou ale hrdinové. Koncept, kterého využívá třeba Overwatch, se do battle royale her ještě nikomu úspěšně dostat nepovedlo, právě Apex Legends to ale zvládá na jedničku. Ve hře jich je zatím osm a každý vám nabídne jiné schopnosti, od kterých se pak odvíjí vaše strategie. A to je právě to, co je na hrdinech nejzajímavější – i když se od sebe všichni velmi výrazně liší, není tu žádný, kterého by šlo označit za nejsilnějšího. Každý z nich si najde své uplatnění a to, jakého si vyberete, záleží prostě na tom, jaký styl chcete pro daný zápas zvolit.

Hra se reálně od ostatních battle royale her moc neliší, osvědčený koncept ale kombinuje se zajímavými novinkami a zatím to vypadá, že vše do sebe zapadá perfektně. Přidejme ještě specifickou atmosféru a fakt, že je hra zdarma, a vážná konkurence pro Fortnite a PUBG je na světě!

Minimální systémové požadavky:

  • CPU: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core
  • Paměť: 6 GB RAM
  • GPU: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700 (1 GB RAM)
  • HDD: nejméně 30 GB (velikost hry)
  • Operační systém: Windows 7 64-bit

Doporučené systémové požadavky:

  • Procesor: Intel i5-3570K či podobný
  • Paměť: 8 GB RAM
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 (8 GB RAM)
  • HDD: nejméně 30 GB (velikost hry)
  • Operační systém: Windows 7 64-bit
Předchozí článekKingdom Come: Deliverance – Band of Bastards
Další článekNFS: Payback

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here