Euro Truck Simulátor 2

0
9264
Euro Truck Simulátor 2 (Zdroj:Google)

Euro Truck Simulátor 2 je pokračováním úspěšného simulátoru nákladní dopravy na území evropské části Eurasie a na souostroví Spojeného Království a Irska. Hru vytvořila česká společnost SCS software. Stejně jako první díl,Euro Truck simulátor je postavena na technologii Prism3D. Hra vyšla v roce 2012. Hra byla na serveru PC Gamer zvolena za Herní simulátor roku 2012 a v anketě Boom 2012 byla zvolena za 2. nejlepší českou hru roku.

Hlavní pilíř hratelnosti spočívá v samotném řízení tahačů s různým nákladem. Ten hráč získá podle toho, pro kterou společnost se rozhodl konkrétní zakázku dovézt. Podle nákladu, vzdálenosti a dalších parametrů se určí i odměna, která řidiči bude příslušet. Naopak výdaje se sestávají z oprav vozidla, pohonných hmot a případných pokut za nedodržení pravidel silničního provozu.

Postupně se hráč dostává k zajímavějším nákladům, k zajímavějším destinacím a tím i k finančně lépe hodnoceným zakázkám. Postupně tak může rozšiřovat svoji přepravní flotilu a najímat další řidiče, kteří ještě urychlí expanzi.

Za každý úspěšně odvezený náklad získá hráč peníze a zkušeností, a tedy postupně zvyšuje svojí úroveň, za kterou si může odemknout následující schopnosti:

Třídy ADR (Třídy 1-4, 6, 8)
Dlouhá vzdálenost (umožňuje převážet na větší vzdálenosti)
Náklad o vysoké hodnotě
Křehký náklad
Spěšná zásilka
Úsporná jízda
Hráč od beta verze 1.32 může již vlastnit nejen vlastní tahač, ale i vlastní návěs, který si obdobně jako u tahače může nakonfigurovat podle svých představ.

U návěsů lze upravovat uspořádání podvozků, typ nástavby, kola včetně ráfků a různé příslušenství. Nástavby mohou býti jak ploché, izolované, chladící, plachtové,tak i skříňové. Navíc si lze zakoupit speciální nástavby návěs s pohyblivou podlahou a tzv. double a B-double návěsy, jedná se podstatě o návěs, který má klasický rozměr délky, která je 13,6 metru. Navíc je k němu připojen menší návěs, který má obvyklou délku 7,5 metru kterými lze jezdit pouze ve Skandinávii, neboť v jiných státech EU není právně možné mít delší soupravu než 18,75 metru včetně přesahujícího nákladu.

Na východ!

Jinak zvaný Euro Truck Simulátor 2: Na východ!Vyšel 19. září 2013.Datadisk přidává 13 nových měst umístěných do čtyř zemí. Je mezi nimi například česká Ostrava. Byla přidána i slovenská města –Banská Bystrica a Košice. Nejvíce měst přibylo v Polsku –Katowice,Kraków,Lublin, Lodž,Varšava,Bialystok,Olszowy a Gdaňsk. Poslední zemí je Maďarsko, které v původní hře chybělo. Zde jsou umístěna města Budapešť a Debrecen. Nové oblasti by měly být propracovanější, než ty v původní hře. Taktéž v nich přibyly 3 showroomy a 9 personálních agentur. Došlo také k úpravě umělé inteligence.

Na východ! (zdroj:Google)

Skandinávie
Datadisk vyšel 7. května 2015. Rozšíření přidává do hry Skandinávské země – Dánsko, Norsko a Švédsko. Nové oblasti zahrnují 27 měst a jsou zpracovány detailněji než ty v původní hře. Zároveň do hry přibyly nové druhy nákladu, jako například zvířata a návěs pro převážení tahačů Volvo a Scania. Vylepšení se i dočkala AI doprava.

Skandinávie (Zdroj.Google)

Vive la France!
Tento datadisk vyšel 5. prosince 2016. Přidává do hry celý zbytek Francie (doposud zde byla pouze severovýchodní část). Přibylo 15 nových měst. Bylo přidáno přes 20 000 kilometrů silnic a dálnic, současně byla přepracována i zbylá část Francie, hlavně Paříž Rozšíření přidalo do Francouzské části mapy nový průmysl. Jedná se hlavně o jaderné elektrárny Saint Laurent, Civaux, Paluel, Saint Alban, Golfech. Nové náklady, nové firmy, systém francouzských mýtných bran.

Francie (Zdroj:Google)

Itálie
Datadisk vyšel 5. prosince 2017, a tedy přesně rok po datadisku s Francií. Do hry byl přidán zbytek Itálie včetně Sicílie. Přidáno bylo 19 měst, a také severní část byla přepracována, hlavně Milán. Mapa byla obohacena o 11 500 kilometrů nových silnic a dálnic, unikátní 3D modely, realistické obchvaty měst, typické italské mýtné brány, nový průmysl (ocelárny, lomy), nové náklady (mramorové bloky, dodávky). Od vydáni rozšíření se ve městech objevuje popelářský vůz. Byl přepracován systém navigace.

Itálie (Zdroj:Google)

Beyond The Baltic Sea

Dlc vyšlo 29.11.2018 Rozšíření obsahuje Baltské státy, jižní část Finska a část Ruska včetně druhého největšího města Ruské federace Petrohradu.

Beyond the Baltic Sea (Zdroj:Google)

High Power Cargo pack

Balíček, který lze koupit na steamu, přidává do hry 8 nových hodnotných a rozměrnější nákladů jmenovitě: Vrtulník, Jachtu, Klimatizaci, Housenkový pás, Část plynovodu, Traktor, Silniční válec, Pásové vozidlo s vrtacím zařízením a jako bonus speciální přizpůsobitelný nátěr.

High Power Cargo pack (Zdroj:Google)

Heavy Cargo Pack
Balíček, který lze koupit na Steamu, přidává do hry 8 nových nadměrně těžkých nákladů až 60 tun jmenovitě: Asfaltovou frézu, Buldozer, Dieselová lokomotiva, Autojeřáb, Průmyslový kabelový naviják, Betonové nosníky, Transformátor, Kovová skruž. Náklady jsou převáženy pomocí nových podvalnících, které mají automaticky řízené nápravy.

Heavy cargo pack (Zdroj:Google)

Special Transport
Balíček, který lze koupit na Steamu, přidává do hry 11 velmi nadměrných nákladů (až 70 tun, 6 metrů široké, 5+ metrů vysoké a 20+ metrů dlouhé), 4 nové návěsy, pro balíček byly přidány speciální trasy (většina v základní mapě, postupně budou přibývat). Úzká spolupráce s doprovodnými vozidly, Vylepšené AI, které uvolňuje dopravu, zastavuje a vytlačuje ostatní na stranu.Jsou zde i Nové majáky na tahače.

Special Transport (Zdroj:Google)
Předchozí článekT-50-2 jako dárek k narozeninám WG?
Další článekŠťastné a Veselé
Jmenuji se Tomáš je mi 24 let a jsem z Jablonce nad Nisou již od dětství hraju Pc hry nejraději mám střílečky a hry typu Battle Royale.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here